GOLFBOX

Selline oli postituse autori telefonist pilt kella kaheksa ajal õhtul peale viimase grupi lõpetamist...

27. aprillil, päev enne ametlikku Sea Course'i avamist, pidasime maha klubiliikmete vahel kutsetega punktimängu võistluse, kust osa võttis ühtekokku 58 mängijat. Võistluse vaieldamatu staar oli meie ilus kevadine Eesti ilm - iga tunni jooksul said mängijad nautida kõiki nelja aastaaega ja mõnikord seda isegi 15 minuti jooksul! Taevast tuli rahet, lund ja vihma, mis vaheldus ilusa lõõmava kevadpäikesega.

Vaatamata ilmale suutis nii mõnigi mängija ennast ületada ja teenida rohkem kui enda taset näitav 36 punkti. HCP kuni 15 võistlusklassis oli parim Ando Okk, kelle väljaku esimene pool tõi talle 17 punkti ja teine pool suisa 21, kokku võistluse võit 38 punktiga! Teiseks mängis punkti võrra vähem teeninud EGCC seeniorite liikumise eestvedaja Toomas Kull, kes tegi ka päeva parima löögimängutulemuse 78 lööki. Kolmandaks tuli kuni HCP 15 klassis 34 punktiga Anete Liis Adul, kes edestas järgnevaid sama palju punkte teeninud võistlejaid lõpuprotokollis tänu oma paremale HCP'le. Sama reegel kehtis ka teistele võistlejatele tasatulemuste puhul.

Viiendal rajal võtsid mängijaid vastu ka meie greenkeeperid, kes korraldasid lähemale lipule võistluse, tegid lõket, mille juures sai sooja teed ja šokolaadi nautides ennast natukene soojendada. Mõtlesime, et anname igale rühmale parimale griinitabamuse eest auhinnaks griinikahvli, kuid greenkeeper Kris pidi auhinna statuuti vahepeal muutma - griinile said pihta kokku võistlus ejooksul umbes 20% mängijatest, lähimale lipule auhind võeti üle 8m löögiga seekord.

Võistlusklassis HCP'ga 15,1-28 läks võit ülivõimsalt Ken-Marten Soole, kes sai kokku 41 punkti. Ken Marten lõi väljakul 84 lööki, millest esimene pool oli tema tasemele vastav 46 lööki, kuid teine pool tõi kokku kolm birdiet järjest radadel 14, 15 ja 16. Sellele lisaks 17ndal rajal par ning väike närvikõdi 18ndal (äkki tuleb teine pool raja par...) ja sellest mõttest tõenäoliselt tulemuseks viimasel rajal double bogey, kuid kokkuvõttes ikkagi suurepärane teine pool 38 löögiga (sissetulles teiselt poolelt 24 punkti) ja kokku siis võit 41 punktiga. Siin võistlusklassis sai teise koha Vallo Välb 34 punktiga ning Monica Pihlak oli 32 punktiga kolmas.

Oma kolmest selle hooaja võistlusest sai teise võidu Anneli Raukas, kes võistlusklassis üle HCP 28'ga sai tulemuseks seekord 41 punkti. Hooaja avavõistluse Links Mastersi võitis Annika 45 punktiga ehk loodame, et väga pettunud Anneli oma selle võistluse punktitulemusega ei ole. Võit oli Annelil sama kindel kui Ken-Marten'il kuna teine koht jäi 7 punkti kaugusele. Kui klubiliikmetele korraldatud kutsetega võistlusel oleks antud medaleid, siis hõbeda oleks saanud siin võistlusklassis Maaja-Katrin Kerem 34 punktiga ja ning pronksi Timo Plutus 32 punktiga.

Kuna startisime 1selt tiilt ja soovisime pakkuda liikmetele võimalikult mõnusat äraolemist väljakul (ilma kahjuks seekord ei suutnud korraldada), siis tegime 3sed grupid ning neli tundi tiiaegu. Seetõttu otsustasime ka mitte õhtul hilja enam autasustamist korraldada ning auhinnad toimetame parimatele juba personaalselt kätte. Võitjad peaksid enda võidukõne siiski ette valmistama, sest 26. mail EGCC sünnipäevavõistlusel ootavad klubikaaslased pikisilmi meenutusi võistlusest ja näpunäiteid, kuidas ise nii hästi mängida oskaks. Üldiselt kehtib hooaja avavõistlustel lihtne reegel - võidavad need, kes talvel on eesmärgipärast tööd teinud!

Järgmine oluline võistlus toimub meil juba 3. mail, kui alustab meie K-rauta HCP löögimängusari, kus kuuest etapist läheb hooaja kokkuvõttes arvesse kolme parima etapi kohapunktid. Tutvu juhendiga siin ja registreeri ennast võistlusele siitStardid teeme alates kella 14'st, registreerimisel andke teada, kas eelistate varasemat või hilisemat starti. Kokku mahub võistlusele vaid 44 mängijat.