GOLFBOX

Juunikuu viimasel pühapäeval mängiti Estonian Golf & Country Club’i 14. sünnipäevaturniir EGCC Anniversary Tournament 2019. Turniiril osales oodatust rohkem mängijaid – 118, mille tõttu muudeti esialgselt planeeritud ühisstart järjestikusteks startideks 1. ja 10. tiilt. Võistluse tulemusi analüüsides võis näha, et stardi muudatus võistlejaid ei seganud, sest kõikide võistlusklasside võitjate sooritused olid väga head. Kindlasti aitas kaasa ka heas korras väljak ja päikesepaisteline ilm! Võistlusklasse oli sünnipäevaturniiril kokku kuus.

Turniiril peeti kaks erivõistlust – Sea Course'i 10. rajal pandi proovile oma löögitäpsus ning 15. rajal avalöögi pikkus. Lähim lipule erivõistlusel olid kõige täpsemad naistest Marina Kruger (0,47 m) ja meestest Jüri Teemant (0,50 m). Pikima avalöögi võistluse võitsid Lauri Kiviloo ja Helen Pastarus.

Võistlejad händikäpiga 36,1-54 mängisid punktimängu Stone Course’i üheksal rajal. Selles klassis saavutas kolmanda koha 17 punktiga võistluse kõige noorem mängija Kerdo Aros, teisele kohale tuli 25 punktiga Allan Vähejaus ja võitis Aivar Saarepuu, kes teenis 33 punkti!

Mehi händikäpiga 18,5-36 läks rajale 22, kes mängisid punktimängu Sea Course’i kollastelt tiidelt. Kolmanda koha selles klassis sai Ivar Sikk Niitvälja Golfiklubist tulemusega 40 punkti, teise koha saavutas Toomas Tammemäe tulemusega 42 punkti ning esikoha sai Rauno Pikk tulemusega 45 punkti.

Mehi händikäpiga 11,5-18,4 oli võistlemas 27. Mängiti Sea Course’i kollastelt tiidelt ning mängu formaadiks oli HCP löögimäng. Tasub mainimist, et selle võistlusklassi kõik esikümne tulemused olid paremad kui nende senine händikäpp. Tulemusega -5 saavutas kolmanda koha Andero Mardo, teiseks tuli Taivo Epner tulemusega -6 ning esimeseks Paavo Põld tulemusega -7.

Mehi händikäpiga kuni 11,4 oli võistlemas 28. Mängiti valgetelt tiidelt HCP löögimängu ning selle grupi mängijatel olid lõpp-protokollis samuti väga head skoorid. Tulemusega -3 saavutas kolmanda koha Juhan Kolk Otepää Golfiklubist, teiseks tuli Roland Jung tulemusega -4 ning esikoha sai Sander Kukk tulemusega -6.

Naistel oli sel võistlusel kaks võistlusgruppi – kokku võistles 35 vaprat naist. Naised händikäpiga 18,1-36,0 mängisid Sea Course’i punastelt tiidelt punktimängu. Auhinnalise kolmanda koha saavutas Liana Iila tulemusega 40 punkti, teise Irina Nõlvak tulemusega 40 punkti ning esikoha saavutas Katrin Kiisa tulemusega 43 punkti.

Naised händikäpiga kuni 18,0 mängisid punastel tiidelt HCP löögimängu, Selle grupi paremuselt kaks esimest mängijat, Lill Kangust ja Annika Sutt, mängisisd välja võrdse super tulemuse -11, esikoha väljaselgitamiseks toimus play-off 10. rajal. Play-off’i tulemusena tuli võitjaks Lill Kangust, teiseks jäi Annika Sutt, kolmanda koha tulemusega -4 sai Marin Lehtmets.

Anniversary Tournament karikale saavad traditsioonide kohaselt oma nimed kirja parima löögimängutulemuse teinud sportlased. Sel aastal tegi parima tulemuse meeste arvestuses Sander Kukk (77 lööki). Parima löögimängutulemuse selgitamiseks naiste arvestuses korraldati play-off kolme mängija vahel, kuna kõik nad tegid võistlusel võrdselt 83 lööki – Lill, Kangust, Annika Sutt ja Anneli Esken.
Põnevast play off’ist väljus võitjana Lill Kangust, kes sai ka sünnipäevaturniiri peaauhinna – osalemisvõimaluse Maxx Royal’i finaalturniiril Türgis 4.-8. detsembril 2019.

Siinkohal tasub märkida, et täpselt samade tulemustega võideti ka 2018. aasta sünnipäevaturniir, kus võitjateks pärjati Katre Kõvask ja Henri Pikk.

Võtjale on Maxx Royali finaalturniiril osalemine võiduauhinna sees, kuid ka teistel huvilistel on võimalus soetada tasu eest omale vastav pakett:

* 852,-€ per inimene kaheses toas / lisatasu eest merevaade
* 978,-€ pakett üheses toas / lisatasu eest merevaade

(mittegolfari paketid on samuti saadaval)

Hinnad sisaldavad kõiki makse.
Broneeringu tegemiseks palun kirjutada oma soovist: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Maxx Royali reklaamklipi aastast 2018:

Kõik Anniversary Tournament'i tulemused on näha
SIIN.
Fotograaf Kadri Palta fotojäädvustused võistlusest on SIIN.

Klubi sünnipäevaturniiri auhinnalauda toetasid EXIT GOLF, TALLINK, GARDEST ja KRUGERI VEINIPOOD.

Järgmine klubivõistlus, EGCC Captain Challenge 2019, toimub juba paari nädala pärast 19. juulil. Võistlusele saab end registreerida Golfboxis ning juhendiga saab tutvuda SIIN.