GOLFBOX

30. augustist kuni 3. septembrini oli Estonian Golf & Country Clubil au võõrustada seeniorite võistkondlikke Euroopa meistrivõistlusi. Eesti koondise ridades astusid võistlustulle EGCC klubiliikmed Gunnar Kobin ja Taavi Truusa. Koondise kaptenil Gunnaril oli au teha Sea Course'i esimeselt tiilt ka võistluse avalöök. Lisaks kuulusid koondisesse Raivo Velsberg Reval Golf Clubist, Rasmus Kivila Niitvälja Golfiklubist ning Benno Maaring ja Toomas Tamme Tartu Golfiklubist.

EGCC klubiliige ja Eesti koondise kapten Gunnar Kobin (Foto: Eesti Golfi Liit)

Kahel esimesel päeval mängiti löögimängu, kus iga meeskonna kuuest tulemusest läks arvesse viis ning seejärel jätkati match play'ga, kus gruppide kaupa selgusid kohad 18, 916 ja 1723. Tiitlikaitsjana astus võistlustulle Saksamaa ning kohal oli ka eelmise aasta hõbe Prantsusmaa, kelle koosseisus kuulus 1998. aasta jalgpalli maailmameister Alain Boghossian.

Võidukas Rootsi meeskond

Võidu sai pärast pingelisi lisaradasid Rootsi meeskond, kes alistas Inglismaa 3:2. Pronksmedalid sel korral iirlastele, kes alistasid kindlalt Šotimaa 4:1. Eesti meeskond alistas viimasel päeval 4:1 Leedu meeskonna ja sai turniiril 21. koha.

KAKS HOLE-IN-ONE'I

Esimene Hole-in-One löödi juba meistrivõistluste avapäeval. Täpse tabamuse sai 30. augustil kirja Sea Course'i 17. rajal kirja Sloveenia koondise mängija Andrej Kralj. 2. septembril lõi võistluste teise ja golfikarjääri neljanda Hole-in-One'i austerlane Charly Bauer raud kaheksaga rajal number kaheksa.