GOLFBOX

Reedel, 16.09 lõppes 2016 hooaja EGCC 50+ Tuur, mille nimitoetaja oli sel hooajal BESSERAT. 9 osavõistlusest võttis osa 58 meest ja 25 naist, arvestusse läks igaühel 5 parimat võistlustulemust. Tütarlastest, nagu sarja eestvedaja Toomas Kull naismängijaid kenasti kutsub, oli liidripositsioonil kogu võistluse vältel Marina Kruger, kelle 5 parimast punktisummast lausa 3 olid antud esikoha eest. Meeste puhul oli aga finaalini kõik veel lahtine ja võidukarika ning BESSERAT auhinnapõlle viis koju lõpuks Toomas Kull.

Maikuus alguse saanud võistlussarja etappidel mängiti läbi palju erinevaid golfimängu vorme, võisteldi nii üksikult kui tiimidena ja tehti avalööke lisaks traditsioonilistele tiiboksidele ka täiesti ebaharilikest kohtadest. On ju tuuri eesmärgiks elavdada klubiliikmete vahelist suhtlust ja väljakul lõbusasti aega veeta ning suhtlemist, rõõmu ja nauditavat golfimängu on läbi hooaja olnud küllaga.

Viimase osavõistluse formaadiks oli HCP löögimäng. Naistest saavutas kolmanda koha Anne Piirsalu tulemusega +4, teisele kohale tuli Edith Alliksoo, kelle tulemus oli +2. Marina Kruger kaitses oma esimest kohta igati vääriliselt ja võitis võistluse tulemusega -3. Meeste kolmanda koha karikas läks sedakorda Urmas Kitsingule, kelle tulemuseks jäi +2. Sama tulemusega lõpetas võistluse ka Paul Pukk, kellele madalam händikäp tagas teise koha. Meeste arvestuses võitis võistluse Heigo Ennok tulemusega +1. Kõik võistlejad said kätt proovida ka ennustajatena - vaja oli ära arvata naiste ja meeste esikoha kolme viimase raja löökide summa. Naised olid oma ennustuses tagasihoidlikult realistlikud - lausa 4 võistlejat pakkusid võitja löögisummaks PAR +3 ehk 15 lööki nagu Marina tegigi. Fortuuna tahtel läks ennustusauhind Margarita Rossile. Ka Heigo Ennok tegi viimastel radadel 15 lööki, kuid mehed olid oluliselt julgemad ning pakkusid löögisummat vahemikus 10 kuni 16. Auhinna võitis Väino Valts.

Peale võistluse lõppu ootas Fahle Golfi restoranis kõiki õhtusöök, mida saatis tantsumuusika ansamblilt Hea Story. Auhinnatseremoonia oli pikk ja nõudis lausa vaheaega, sest lisaks nimitoetajale olid auhinnad välja pannud Büroomaailm, Maido Pajo, Kati ja Alar Palmar, Marina ja Edgar Kruger, Leho Aros, Sirje Aaviksoo, Tiit Orloff, Leho Alliksoo ning nagu igal etapil, ka GolfLife Shop ja Eesti Golfikool.

Maido Pajo auhindas karikatega võistlushooaja vältel suurima händikäpilanguse läbi teinud nais- ja meesmängijat. Naistest oli selleks Pille Teearu, kelle HCP hooaja algul oli 31,6 ja nüüd 25,2. Meestest sai auhinna Aivar Kangust, kelle HCP oli mai algul 38 ja nüüd 31. Aivarile ei olnud see esimene sellise nimetusega auhind, tuleval hooajal lubas ta pingutada veelgi suurema händikäpimuutuse nimel.

Sarja üldarvestuses tuli meestest kolmandaks Urmas Kitsing, kes osales 7 võistlusel ja teenis 77 punkti. Teine koht kuulus Veljo Haubele, kes võttis osa 8 võistlusest ja kogus 79 punkti, neist kahel korral esikohapunktid. Väga napilt võitis sarja Toomas Kull kogudes 8 osavõistlusel 80 punkti.

Naiste punktisummad olid aga hoopis teisest klassist. Edith Alliksoo võistles tuuri 8 osavõistlusel ja teenis 102 punkti, mis tagas talle kolmanda koha. Teise koha omanik Anne Piirsalu jõudis osaleda 7 etapil ja Anne punktisumma oli 106. Võitja, Marina Kruger, osales kõikidel võistlusetappidel, võitis neist üksi või tiimiga 4 ja kogus rekordilised 132 punkti.

Õnnesoovid veelkord kõikidele võitjatele ja suur tänu kõigile võistlustest osavõtjatele!

EGCC tänab omalt poolt 50+ tuuri toreda hooaja eest Toomas Kulli ja soovib Toomasele jõudu, vastupidavust ja ikka uusi põnevaid ideid järgmiseks hooajaks.