GOLFBOX

Vasakul K-rauta esindaja Madis Sander, paremal Delfi
                                      grupi võitja Janar Toomesso

Läbi hooaja kestnud K-rauta Kolmapäeva HCP-löögimängu sari jõudis 14. septembril lõpule. Erinevalt kolmele eelnevale aastale toimus sel aastal võistlus lausa kolmes võistlusklassis: Delfi grupp HCP 0-9,4, Edasijõudnute grupp HCP 9,5-18,4 ning Tahan-saada-singliks grupp HCP 18,5-35,9. Ühtekokku osales sarja kuuel etapil 99 golfimängijat.

Ideaalsetes ilmastikutingimustes peetud finaal mängiti vaid punastelt tiidelt, mis tuli mängutempole kõvasti kasuks. Finaal oli põnev, sest kohapunkte jagati topelt ning see tõi kaasa mitmed üllatused üldarvestuses.

Delfi grupis jäid edetabeli esimest kohta 72 punktiga jagama Janar Toomesso ja Kaido Hint, viimane võitis finaalvõistluse tulemusega -2. Üldvõit läks juhendi jägi siiski Janarile, kes oli etappidelt saanud rohkem kõrgemaid kohti. Janari sõnul ei olnud finaalpäev aga putipäev, sest mitte ükski putt esimese korraga sisse ei läinud. Üldarvestuses jäi kolmandaks Heinu Klaas 58 punktiga, neljandaks kukkus 54 punkti kogunud Apawan Chinglek, kes enne finaalvõistlust Janar Toomessoga esimest kohta jagas, ning viies oli 52 punktiga Anneli Esken. Oma võidukõnes tänas Janar võistluse sponsorit K-rautat, et meil säärane tugev võistlussari EGCC-s on, millega on võimalik oma HCP-d regulaarselt läbi hooaja tõsta.

Kõige põnevam heitlus käis aga edasijõudnute grupis HCP 9,5-18,4, kus varem edetabeli kuuendat kohta hoidnud Uku Hinsberg mängis finaalvõistlusel tulemusega +4 end kolmandaks ning tõusis seejärel üldarvestuses 52 punktiga esikohale. Uku enda sõnul tuli see võit talle täieliku üllatusena. Finaalvõistluse võitja, Alo Ehasoo, tõusis aga raketina 21. positsioonilt teisele kohale (netotulemus -1), kogudes kokku 49 punkti. Varem liidrikohta hoidnud Alar Palmar jäi 48 punktiga kolmandaks. Kahe eelneva aasta sarja võitja, Indrek Ahun, tõusis viis kohta ülespoole ja jäi 47 punktiga neljandaks ning auhinnalise viienda koha võttis Reimo Vilberg 45 punktiga.

Tahan-saada-singliks grupis, kus mängijate händikäp pidi jääma vahemikku 18,5-35,9, üllatusi ei olnud. Kõikidel etappidel osalenud Rene-Karl Arm võitis finaalvõistlusel esikoha tulemusega -3 ning säilitas seega liidrikoha ka üldtabelis, kogudes kokku 72 punkti. Thomas Hviid jäi nii finaalvõistlusel (-2) kui üldises edetabelis teisele kohale (66 punkti), samuti suutis kolmandat kohta hoida Anneli Raukas 58 punktiga, Ando Küttis jäi nii finaalvõistlusel kui üldtabelis 53 punktiga neljandaks ning viiendale kohale jäi Ülle Ehrpais 48 punktiga.

K-rauta Kolmapäeva HCP-löögimängu kolme võistlusklassi 5 parimat selgitati kolme parima etapi tulemustena.

Võistlussarja lõpetamine, pidulik õhtusöök ja parimate autasustamine toimus imelises restoranis Ruhe, kus iga võistlusklassi hooaja viiele parimale mängijale, jagati K-rauta poolt välja väärikad auhinnad.

EGCC soovib tänada kõiki mängijaid, kes aktiivselt sarjast osa võtsid ning erilised tänud K-rautale ja Madis Sanderile, tänu kellele võistlussari neljandat korda teoks sai!