GOLFBOX

Teisipäeval, 13. septembril jõudis lõpule 2016 aasta Võrguvara, Fortinet & Sõbrad võistlussari. Sarja viiest etapist võttis osa kokku 62 võistlejat, kellest finaalvõistlusel osalema jõudis 20. Erinevaid võistkondi moodustati hooaja jooksul 37. Viimase osavõistluse, fourball formaadis HCP löögimängu, võitsid supertulemusega -11 Eno Saar ja alles esimest korda Sea Course'il mänginud Lembit Veelmaa. Eno võitis kogu sarja ka individuaalarvestuses, parimaks meeskonnaks osutusid aga vennad Harly ja Heigo Soppe.

Viimase etapi koos Eno Saarega võitnud Lembit Veelmaa on alles kuu aega olnud green card'i omanik ja osalenud varem vaid ühel võistlusel - Niitvälja Golfiklubi alustajatele golfaritele mõeldud Rohelisel Karikal. Aga julge pealehakkamine on ju pool võitu, nii pani Lembit end ka Võrguvara võistlussarjale kirja ning tulemuskaarti vaadates ei viidanud numbrid küll vähesele mängukogemusele. Eno ja Lembitu järel tulid viimasel võistlusel teisele kohale vennad Sopped tulemusega -10 ning kolmandaks jä meeskond Jüri Reitsakas/Rain Lokotar tulemusega -5.

Võrguvara, Fortinet & Sõbrad sarjal oli sel hooajal 5 osavõistlust ja mängiti kaheliikmeliste võistkondadena. Iga etapi 14 parimat võistkonda said punkte 20st 1ni, samuti jagati võistkonna võidetud arv punkte individuaalselt igale mängijale ja peeti ka üksikarvestust. Finaalvõistlusel said kõik punkte topeltarvu ja kokkuvõttes läksid arvesse finaalvõistluse ja kahe parima etapi tulemused.

Kolmanda kohaga lõpetas võistlussarja meeskond Tarvis - Sten-Erik ja Veiko osalesid kõigil etappidel, millest ühe ka võitsid ja kogusid nii 49 punkti. Teisele kohale tuli võistkond Laanvee - Kadri ja Lauri osalesid lisaks finaalile veel kolmel osavõistlusel, võitsid neist kaks ja said kokku 54 punkti. Võistkond Soppe oli igati esikoha vääriline, nemad osalesid samuti kõigil etappidel ja finaalis, ühel korral saavutasid esimese ja tervelt kolmel korral teise koha. Harly ja Heigo lõpptulemus oli 68 punkti.

Individuaalarvestuses viis kolmanda koha auhinna koju Rain Lokotar, kes lisaks finaalile jõudis osaleda 3 etapil ja kogus nii 40 punkti. Teine koht kuulus võistlussarja ühele eestvedajale, Jüri Reitsakale 43 punktiga, kuid Jüri oma auhinda koju ei viinud, vaid otsustas selle lahkelt kaasmängijate vahel välja loosida. Esikoha võitis Eno Saar 49 punktiga ning Eno osales lisaks finaalile veel kahel osavõistlusel.

Tühjade kätega ei pidanud sellelt võistluselt keegi lahkuma. Võrguvara esindajad Jüri Reitsakas ja Tauno Telvik olid toonud kaasa nii palju auhindu, et igaüks sai valida meelepärase kingituse, lisaks said kõik ka karbitäie Võrguvara golfipalle, et veel väljakul sooja sügisilma nautida. Võistlussarjal on nüüd ka oma rändkarikas, millele võitjate nimed graveeritakse ja mida siis järgmise aastani klubihoone vitriinis imetleda saab.

Suur tänu Jürile, Taunole ja kõikidele osavõtjatele meeleoluka ja toreda võistlussarja eest!