GOLFBOX

Teisel jõulupühal mängisime EGCC ajaloo kolmandat Jõulugolfi, kust osa võttis ühtekokku ligemale 80 golfisõpra. Mängiti punktimängu ning kokku kolmes erinevas grupis. Kõige tugevamas kuni 17,4 händikäpi (HCP) grupis võttis võidu 35 punktiga Lauri Kiviloo, kes väljaku esimesel poolel sai 20 punkti ning teisel 15. Sama punktitulemusega saavutas teise koha Ando Okk ning kolmas oli kahepunktilise kaotusega võitjale Taavi Truusa. Mängisime 9 rada Stone Course'il ja teise 9 rada Sea Course'i radadel 10-18.

Ilm oli tagasihoidlikult öeldes äge! Tuul, mis meteoroloogide definitsiooni järgi kvalifitseerus kohati tormiks, mõjutas tulemusi kõikidel. Polnud erakordne, et vastu tuult tuli võtta kolm või isegi neli numbrit pikem kepp. Vihma ega lund ei tulnud, aga kõike muud sai võistluse jooksul küll. Plusskraadidega peetud võistlusel hakkasid lõpuks griinid jäätuma - tuulekülm oli kindlasti kõvasti miinuses. Väikese jõulukingina sai nii Stone Course'i kui ka Sea Course'il mõlemal kasutada ühe avalöögi osas ka mulligan'i.

HCP klassis 18,5-28 tuli võitjaks alles käesoleval aastal golfiga algust teinud Aleksander Avakov 37 punktiga. 36 punktiga said teise ja kolmanda koha vastavalt Ülo Polli ja Rene-Karl Arm. Kolmandas grupis HCP'ga üle 28 saavutas 35 punktiga võidu Jaanus Kadak, Kristel Ditmann oli 34 punktiga teine ning kolmandana lõpetas 32 punktiga Jaan Oruaas.

Võistlusgruppide parimatele tellime nimelised karikad ning koos karikatega anname ka kinkekaartid võistluse toetaja Calle Estonia poest Norde Centrumis. Parimatega võtame ühendust ja korraldame auhinnad ise võitjateni.

EGCC Jõulugolfi peeti juba kolmas aasta järjest. Tundub, et sellega on golfihooaeg Eestis ka ametlikult lõppenud, kuna järgnevatel päevadel lubab juba külmakraade ning järgmisel nädalal öösiti ka korralikult pakast. Kolmas aasta järjest Uue-Aasta võistlust me ei korralda pakasega, kuid lume tulekul loodame avada Jõelähtme golfiväljakutel jälle hooldatud suusarajad, et erakordset ilusat loodust saaks nautida lisaks golfimängijatele ka teised spordisõbrad järgnevatel kuudel.

Järgmise hooaja avavõistlus Links Masters by Delux on planeeritud 10. aprillil, mis on juba 106 päeva pärast!