GOLFBOX

Viimastel aastatel 72-rajalise proffide ja amatööride ühisvõistlusena mängitud EGCC Trophy jäi tiheda võistlusgraafikuga golfisuvel mängijate vähese osavõtu tõttu algsel kujul ära. Hoolimata muudatusest said Trophy tiitlid sellegi poolest välja jagatud, küll ühepäevase võistlusena, kuid see eest väga põneva kolmerajalise play-off’i tulemusena.

27. septembril mängis Sea Course'l 36 golfimängijat kolmes erinevas võistlusklassis: meeste ja naiste arvestuses eraldi löögimängus ning ühisklassis HCP-löögimängu formaadis.

Ühisklassis käis esikoha nimel tõsine rebimine - kolm parimat tulemust olid kõik 73 lööki (+1). Võitja selgitamiseks läks tarvis viimase kuue raja tulemuse arvestamist, seega kolmandale kohale tuli Väino Valts, teisele Margus Eek ning esikoha võitis Raido Raamat. Raido mainis, et temale oli väga meeltmööda taoline juhendi muudatus ning sellise ühise võistlusklassi moodustamine.

Löögimängus võistelnud naiste klassis osales kõigest neli golfitari. Parima tulemuse tegi Apawan Chinglek, 87 lööki. Teiseks tuli Alla Holopainen 97 löögiga ning kolmandaks EGCC klubi meister Match Play’s Anneli Esken 98 löögiga.

Meeste löögimängu mängiti 6500m pikkusel väljakul, kus võrdse tulemuse, 80 lööki, tegid nii Janar Toomesso kui Henri Pikk. Võitja selgitamiseks läks vaja lausa kolme play-off rada. Toomesso pani oma kogemuse noormehe üle maksma ning hilisemal autasustamisel tänas Henrit tugeva konkurentsi eest ning naljatledes mainis ka teistele, et nad olid omavahel ennem kokku leppinud, et võidab see kellele viimasele rajale rohkem õnne jagub. See kord oli kaalukauss Janari poole. Kolmanda koha saanud Priit Põldoja tegi 85 lööki.