GOLFBOX

7.juunil pidas telekanal TV3 juba 9-ndat korda Estonian Golf & Country Club'is maha põneva ja meeleoluka golfivõistluse TV3 Open. HCP 0-11,4 võistlusklassis võisteldi HCP-löögimängus, kus jäid viiki kolm võistlejat Teet Anier (Niivälja Golfiklubi), Margo Liiv (Otepää Golfiklubi) ja Allan Raassalu tulemusega -1 (neto) ning esmakordselt TV3 Openi ajaloos mängiti esimese koha väljaselgitamiseks playoff, mille võitis Allan Raassalu (Estonian Golf & Country Club'ist), vastavalt reeglitele jäi teisele kohale Margo Liiv ja kolmandaks Teet Anier.

Punktimängu grupis HCP 11,5-18,4 oli parim EGCC liige Erki Mölder 42 punktiga ning kaks punkti vähem ehk 40 punkti kogus teisele kohale jäänud Saaremaa Golfiklubist Tõnu Ehrpais . Kolmandale kohale jäi EGCC klubiliige Rein Karu, kes tegi punktides tulemuse 37.

Punktimängu mängiti ka võistlusgrupis HCP 18,5-36, kus kõige enam punkte ehk 47 punkti kogus Tarmo Hallik (Niitvälja Golfiklubi). Teisele kohale tuli Timo Plutus (EGCC), kes kogus kokku 41 punkti. Kolmanda koha sai Lill Kangust, teenides kokku 40 punkti.

Lõbusas tiimimängus, Florida Scramble, osales sel aastal kokku 4 võistkondi. Stone Course’i väljakutsetega tuli kõige paremini toime võistkond Toome/Arro, kes võitsid tulemusega -33 esikoha. Teise koha saavutas võistkond Kalmus/Liiv/Saaremets tulemusega -17 ning nende järel kolmandale koha saavutas võistkond Teedla/Puumets/Kanna tulemusega -13 punti.

Meelelahutusvaldkonnale omaselt toimus lisaks põhivõistlusele hulganisti ka põnevate nimedega erivõistlusi nii Stone kui Sea Course’il.

“Padjaklubi” eriauhinnad pandi välja Sea Course’i võistlusklasside parimatele naisgolfaritele, kelleks olid Anu Uuemõis +1 tulemusega (HCP 0-11,4), Kersti Klaas +1 tulemusega (HCP 11,5-18,4) ning Lill Kangust 40 punktiga (HCP 18,5-36). Anu Uuemõis kaitses tiitlit juba mitmendat aastat järjest ning sel aastal mängis ka ainukese naisena A grupis ehk HCP arvestus 0-11,4.

Pikima avalöögi “Üllata Eestit” erivõistluse võitis Sea Course’i 11. rajal naistest Ülle Ehrpais ning meestest Joel Rothberg, kelle pall oli lipust peale avalööki 59m kaugusel 354m rajal. Stone Course’i 9. rajal õnnestus pall tiialast kõige kaugemale lüüa teist aastat järjest naistest Britte Maidral ja meestest Raul Toomel.

“Naabrist Parem” ehk lähim lipule erivõistluse võitis mereväljaku 10. rajal Anne Linnamägi, kelle pall maandus 3,96m lipust ning kiviväljaku 8. rajal jäi Kristi Saaremets löödud pall pidama lipust 14,42m kaugusel.
TV6 eriauhinnad läksid sel korral nendele mängijatele, kes Sea ja Stone Course’i 6. rajal sooritasid par`i. Kokku oli neid 18 mängijat: Rein Karu, Teet Anier, Eero Sikka, Jarkko Härkönen, Raido Raamat, Veiko Meos, Allan Raassalu, Janar Toomesso, Tiina Karjahärm, Ago Soomre, Alo Ehasoo, Erki Mölder, Allan Roosipuu, Benno Maaring, Margo Liiv, Anu Uuemõis, Sten Sarap, Vitali Bondarenko.

Traditsiooniliselt loosis TV3 ka sel aastal koostöös Estraveliga välja golfireisi Aadria mere helesinisele rannikule Horvaatiasse. Õnnelikuks võitjaks osutus Eesti Loto turundusjuht Annely Luikmel, kes kommenteeris oma võitu: "Ma olin just planeerinud minna reisile ja lennupileteid ostmas, aga ei jõudnud seda veel hommikul teha ning võistlusele tulles soovitati oodata ära traditsiooniline golfivõistluse reisiloos. Ja õnn naerataski. Olen väga õnnelik!„
Loosiauhinnale lisandus sel aastal ka lisa, milleks oli sõbrapakett Weekend Festival Baltic 2018, mis toimub 16-18.august Pärnus ning mille võitis Büroomaailma turundusjuht Kristine Ross.

Võistlusest tegi meeleolukaid fotosid Edmond Mäll, vaata pildigaleriid SIIT ja SIIT.