GOLFBOX

7. juunil toimus juba kaheksandat korda TV3 Open, kus panid enda mänguoskused proovile rekordarv osalejaid, kokku 105 golfimängijat. Parimad selgitati välja HCP-löögimängu, punktimängu ja Florida Scramble’i formaatide kaudu.

HCP …-11,4 võistlusklassis võisteldi HCP-löögimängus, kus parima tulemuse tegi Heinu Klaas Jõelähtme Golfiklubist netotulemusega -2. Kolmelöögilise vahega jäi teisele kohale Niitvälja klubiliige Teet Anier +1 (neto) ja kolmandaks tuli eelmise aasta esimese koha omanik Allan Roosipuu (Valgeranna Golfiklubist), netotulemusega +3.
Punktimängu grupis HCP 11,5-18,4 oli parim EGCC liige Leho Alliksoo 39 punktiga ning kaks punkti vähem ehk 37 punkti kogus teisele kohale jäänud EGCC klubiliige Sven Mansberg. Kolmanda koha pälvis Niitvälja Golfiklubi liige Lauri Laanvee, kes tegi punktides küll sama tulemuse teise koha omanikuga (37 punkti), aga võistlusjuhendile vastavalt arvestatakse sellisel juhul viimase 9 raja paremat tulemust, mis sai sel korral otsustavaks.

Punktimängu mängiti ka võistlusgrupis HCP 18,5-36, kus kõige enam punkte ehk 44 punkti kogus Tiina Karjahärm. Teisele kohale tuli Mart Maidessoo, kes kogus kokku 39 punkti. Nii Tiina Karjahärm kui ka Mart Maidessoo koduklubiks on Niitvälja. Kolmanda koha sai EGCC klubiliige Timo Plutus, kokku teenides 38 punkti.

Lõbusas tiimimängus, Florida Scramble, osales sel aastal samuti rekordarv võistkondi , kokku 6. Stone Course’i väljakutsetega tuli kõige paremini toime võistkond Linnamägi/Puumets/Teedla, kes võitsid netotulemusega -13 esikoha. Teise ja kolmanda koha vahel käis tihe rebimine, kus kaks võistkonda said tulemuseks -11, aga tasskord võistlusjuhendile vastavalt võeti arvestuseks viimased rajad, mille tulemusel jäi teiseks Lond/Sillaste/Vainjärv -11 (neto) ja kolmandaks võistkond Leito/Maidra/Sõber tulemusega - 11 (neto).

Meelelahutusvaldkonnale omaselt toimus lisaks põhivõistlusele hulganisti ka põnevate nimedega erivõistlusi nii Stone kui Sea Course’il.
“Padjaklubi” eriauhinnad pandi välja Sea Course’i võistlusklasside parimatele naisgolfaritele, kelleks olid Anu Avakov (HCP…-11,4), Anu Uuemõis (HCP 11,5-18,4) ning Tiina Karjahärm (HCP 18,5-36). Anu Anakov ja Anu Uuemõis võitsid Parima Naismängija tiitli juba teist aastat järjest.
Pikima avalöögi “Naabrist parem” erivõistluse võitis Sea Course’i 14. rajal naistest Jana Raudvere ning meestest Allan Roosipuu. Stone Course’i 9. rajal õnnestus pall tiialast kõige kaugemale lüüa Britte Maidral ja Antti Aduril,

“Kättemaksukontori” lähim lipule erivõistluse võitis mereväljaku 10. rajal par teinud Heinu Klaas, kelle pall maandus 3,96m lipust ning kiviväljaku 3. rajal jäi Kai Puumetsa löödud pall pidama lipust 14,42m kaugusel.

TV6 eriauhinnad läksid sel korral nendele mängijatele, kes Sea Course’i 8. ja 17. rajal kokku 6 lööki tegid ehk mõlemal rajal par’i välja mängisid. Erivõitstlusele kohaselt tuligi neid juhuslikult kokku 6: Teet Anier, Urmo Unus, Joel Rothberg, Margo Liiv, Tiina Karjahärm ja Zoran Grojic.
Stone Course’il tuli selle auhinna saamiseks 6 lööki sooritada väljaku esimesel rajal, mis on antud väljaku raskuselt kolmas (S.I 3) rada. Sel aastal jäi võistkondadel see tulemus saavutamata, kuigi võistkond Leito/Maidra/Sõber olid lähedal 7 löögiga.

Traditsiooniliselt loosis TV3 ka sel aastal koostöös Estraveliga välja golfireisi Aadria mere helesinisele rannikule Horvaatiasse. Õnnelikuks võitjaks osutus meediaagentuuri Vizeum projektijuht Inga Liiv, kes kommenteeris oma võitu "Ma ei tulnud siia võitma vaid osalema, aga alati tuleb osaleda, sest selgub, et osalemine ongi võit".
Loosiauhindadele lisandus sel aastal ka Viasati eriauhind, millega sai tasuta mäguõiguse Viasat Open golfivõistlusel, mis toimub 7.juuli Otepää Golfiklubis. Õnnelik võitja oli Marti Lond.