GOLFBOX

EGCC Match Play 2013 meister naiste arvestuses Apawan Chinglek / foto Urmas Kamdron

 

Kõik EGCC liikmed (k.a. kandidaatliikmed) on oodatud võistlema rajamängu mesitritiitlile. Algamas on kolmas aasta, mil lisaks löögimängu meistritele selgitatakse ka rajamängu meistrid. Võistlus saab alguse 19. mail ning kestab kuni augustini. Meeste ja naiste esikolmik autasustatakse klubi meistrivõistluste raames. Lisaks meeste ja naiste esikolmikule saab auhinna mängija, kes võidab matši, kus on kõige suurem hcp-de vahe. Täpsema juhendiga saab tutvuda siin 

Eestis on olnud pigem populaarsem mängida löögi- ja punktimängu ning rajamängu on selle kõrval vähem harrastatud. Küll aga on viimastel aastatel mängijad avastanud rajamängus mitmeid võlusi ning hakanud sellest formaadist enam lugu pidama. Üheks olulisemaks põhjuseks on kindlasti kordades suurem põnevus ja hasart kui seda on löögimängus. Arvestades, et iga rada on uus võitlus vastase vastu, õpetab rajamäng oma mõtetega olema just ühel rajal korraga, mis omakorda on kasulik ka löögimängus. Kokkuvõttes ei ole üldse oluline, mitu lööki väljaku peal kokku on tehtud – vaid tähtis on just võidetud radade arv.


Hetkel hoiavad meistritiitlit meestest Jan Larsson ning naistest Apawan Chinglek. Peale klubile mõeldud EGCC Match Play on Estonian Golf & Country Club’is tulemas ka Eesti meistrivõistlused rajamängus, mis algavad 8. juunil ning korraldatakse Stone Course’il. Vastavalt osalejate arvule võib kasutusele tulla ka Sea Course. Juuni lõpus saavad EGCC klubiliikmed veel ühest rajamängu võistlusest osa võtta - EGCC HCP Match Play, kus arvestatakse ka golfimängija hcp-d.

Enne rajamängude algust on hea meenutada ka mõningaid reeglite erinevusi löögimängu kõrval (järgnevad reeglid, ei kehti löögimängus):


- Rajamängus on mängijal iga hetk õigus vastasele järgmine löök loovutada. Sellisel juhul loetakse, et vastane on palli järgmise löögiga auku löönud. Pidades siiski ka võitu silmas on enamasti tavaks loovutada greenil lühikesed putid.


- Paljudel juhtudel on karistuseks raja kaotus. Kui löögimängus on mõnes olukorras tulnud leppida 2 trahviga, siis sama eksimuse korral rajamängus võib kaasneda raja kaotus. Näiteks võib tuua situatsiooni tuginedes reeglile 13-4c: kui pall asub bunkris ning juhtumisi on seal ka puuoks, siis viimase eemaldamisel järgneb rajamängus raja kaotus.


Rajamängus esineb ka mitmeid olukordi, kus mängijal on õigus nõuda vastaselt uue löögi sooritamist. Siinkohal mõned näited:

- Vales järjekorras mängimine - nagu ka löögimängus, lööb enne see mängija, kes on august kaugemal. Kui mängija mängib siis, kui oleks pidanud mängima tema vastane võib vastane nõuda selle löögi tühistamist ja õiges järjekorras palli mängimist. Sealjuures ei saa mängija selle eest karistust.

- Kui mängija pall puutub greenil lüües kokku vastase palliga, siis rajamängus karistust ei järgne.

- Kui mängija lööb juhtumisi väljaspoolt tiiala on vastasel õigus nõuda löögi uuesti sooritamist korrektselt tiiala piirides.

 

Küllap teab aga iga mängija, et ennekõike on mõistlik keskenduda oma enda mängule, mitte vastase eksimustele. Soovime teile klubi poolt põnevaid matše ning julgust võtta osa ja proovida rajamängu!

 

 

 

GOLFBOX